Dosyć dużą popularnością wśród mieszkańców domów jednorodzinnych, cieszą się remonty, mające na celu zaaranżowanie własnego, domowego ogrodu zimowego. Takie atrakcyjne przedsięwzięcie jest możliwe, przede wszystkim za sprawą wyspecjalizowanych, nowoczesnych profili oraz przeszklonych elementów, pozwalających na stworzenie swoistego rusztowania tego dodatkowego pomieszczenia. Co więcej, dzięki tym zaawansowanym wynalazkom konstrukcyjnym, mamy możliwość usytuowania ogrodu w najbardziej dogodnym dla nas miejscu, a także decydowania o jego wielkości, czy nawet modyfikacji jego przeznaczenia.

Faktem jest, że najbardziej korzystną sytuacją jest projekt i aranżacja ogrodu zimowego na etapie początkowym, czyli podczas budowy domu, co jednak nie oznacza, że potem nie ma już takiej możliwości. Oczywiście, mamy taką sposobność, jednak realizacja pomysłu może się w tym przypadku okazać nieco trudniejsza.

Tworząc taki domowy, ogród zimowy, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o jego usytuowaniu. Jeśli pragniemy doświetlić nasz dom oraz otoczyć się światłolubnymi roślinami – a tak jest w większości przypadków- najlepiej zdecydować się na lokalizację pomieszczenia w południowej części domu. Nie zapominajmy również o zapewnieniu jego odpowiedniej wentylacji. Jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi, można pokusić się o energooszczędne wykończenie ogrodu. Dzięki temu, będzie on mógł stać się naszym osobistym azylem, miejscem harmonii i kontaktu z naturą, do którego dostęp nie będzie ograniczany porą roku.

www.karwacki.org