Do montażu rolet okiennych wcale nie trzeba zatrudniać fachowca. Przy odrobinie chęci oraz ogólnym zgłębieniu tematu, można tę czynność, zaliczanych poniekąd do remontowych, wykonać samodzielnie. Na początku, warto zauważyć, że rolety wewnętrzne mogą być montowane za pomocą różnych systemów. Z jednej strony jest to utrudnienie, gdyż nie ma jednego, uniwersalnego sposobu montażu, stąd też łatwo o komplikacje, jednak koniec końców, różnorodność owych systemów, to duży atut. Dlaczego? Powód jest prosty – poszczególne modele różnią się pod kątem właściwości, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo skuteczności, efektowności oraz wytrzymałości dla konkretnego modelu. Niemałą rolę odgrywa tu też konkurencja – producenci, chcąc wyróżnić swój produkt, prześcigają się pod względem jego zalet.

Popularne wśród klientów odmiany rolet wewnętrznych, to te kasetowe i przykręcane oraz takie, które przykleja się do okna. Ten pierwszy rodzaj, sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które preferują jak najmniejszą ingerencję w okno, czyli montaż możliwie bezinwazyjny. Są jednak i tacy, którzy nie zasną spokojnie, nie mając pewności, że ich rolety na pewno są zamontowane trwale i porządnie zamontowane, co jest raczej bardziej prawdopodobne w wypadku ich przykręcenia do okna.

Najłatwiejszym zadaniem jest przymocowanie do okna tak zwanych mini rolet. Wystarczy tylko właściwie posłużyć się znajdującymi się w zestawie haczykami. Najwięcej trudności przysporzą zaś rolety dachowe, zakładane, jak sama nazwa mówi, na okna znajdujące się w dachu budynku, czyli na poddaszu, czy strychu. Bardzo łatwo się o nie skaleczyć, z racji tego, że posiadają dosyć ostre krawędzie. Zabierając się za montaż, lepiej nie robić tego samemu, a przynajmniej w dwie osoby.