Remont łazienki

Przy okazji remontu łazienki warto poświęcić więcej czasu na przemyślenie decyzji o tym, czy będzie się w niej znajdowała wanna, czy może jednak prysznic, czyli inaczej brodzik z natryskiem? A może warto pokusić się o jedno i drugie?

Osoby, będące zwolennikami posiadania pełnego wyboru oraz komfortu w każdej chwili przebywania w domowym zaciszu, powinne niewątpliwie zainwestować, zarówno w posiadanie wanny, jak i prysznica w swojej łazience. Warunkiem koniecznym jest jednak wielkość powierzchni tego pomieszczenia, która nie może być mniejsza niż 8 metrów kwadratowych. To absolutne minimum, jeśli chcemy zmieścić w łazience każdy z obiektów i jednocześnie zostawić jeszcze jakieś miejsce na w miarę swobodne przemieszczanie się pomiędzy nimi. W przeciwnym wypadku nie pozostaje nam nic innego jak dokonać wyboru pomiędzy tymi dwoma udogodnieniami. Dla tych, dla których liczy się przede wszystkim efektowność oraz elegancja, lepszą opcją będzie wanna. Obecnie rynek oferuje bogatą ofertę wanien, występujących w najróżniejszych stylach, zdobieniach, podwyższeniach. Stąd też adekwatnie wysokie ceny, które mogą dochodzić nawet do, bagatela, kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zwolennicy rozwiązań bardziej ekonomicznych, a także ci, którzy cenią sobie oszczędność czasu, zdecydują się raczej na prysznic. Po pierwsze, jest to większa oszczędność wody. Dla porównania, biorąc prysznic zużywamy średnio około 60 litrów wody, podczas gdy na kąpiel potrzebujemy jej już od 150 do 300 litrów. Po drugie, czynność brania prysznica trwa znacznie krócej niż zażywanie tradycyjnej kąpieli w wannie.

Oczywiście, w każdym z opisywanych przypadków, należy doprowadzić odpowiednie instalacje w podłodze, a więc wodną oraz kanalizacyjną.