Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego to instytucja należąca do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych założona w 2002 roku z siedzibą w Warszawie zrzesza chemików z całego kraju, jego oddziały znajdują się w całym kraju. Prowadzi czasopisma pt. Chemik, Przemysł Chemiczny i Ochrona przed korozją oraz Inżynieria i Aparatura Chemiczna jak również wszelkiego rodzaju konkursy dla jego członków.

Stowarzyszenie powoływane jest na kadencję, która trwa cztery lata i zawsze na jej zakończenie organizowany jest Walny Zjazd. Organizowane są różnego rodzaju oraz szkolenia oraz konferencje, dzięki czemu ludzie z tej samej branży mogą wymieniać się doświadczeniami i umiejętnościami. Po co zakładane są takie instytucje? Co mają na celu? Branżowe stowarzyszenia są bardzo przydatne, ponieważ na przestrzeni czasu zmienia się technologia, wymogi oraz procedury.

nożyce do kabli izolowane Trwałe podesty magazynowe w promocyjnych cenach

Coraz większy nacisk kładziony jest na ekologię, co wprowadza wiele zmian szczególnie w zakładach, które mają kilku dziesiętną historię i doświadczenie.

paliatywna.opieka.edu.pl