Wszyscy, którzy zamieszkują domy jednorodzinne jednak nie dysponują w nim klasycznym garażem, w którym mogliby spokojnie zaparkować samochód, powinni pomyśleć o wiacie garażowej. Z pewnością będzie ona stanowić dobre schronienie dla auta, gdyż z racji tego, że jest zadaszona, nie dosięgnie jej śnieg, ani deszcz. Poza ochroną przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, posiada również takie zaletę jak otwarta konstrukcja, która sprzyja wygodnemu dostępowi oraz zyskaniu dodatkowej, zadaszonej otwartej przestrzeni.

Budowa przydomowej wiaty garażowej na własną rękę jest pomysłem, który ma bardzo duże szanse powodzenia. Przy tego typu remontach potrzeba bardzo niewiele części i ze spokojem można uporać się z pracą zaledwie w dwie osoby. Kluczową sprawą jest natomiast materiał, z którego ma zostać zbudowana nasza wiata. Ci, którzy chcą stworzyć coś efektownego, trwałego, co posłuży na lata, powinni postarać się o dobre jakościowo drewno, z którego powstaną bele, stanowiące podporę całej konstrukcji. Znaczną uwagę należałoby również poświęcić materiałowi, z którego zostanie wykonany dach. Niezależnie od tego, jaki rodzaj pokrycia dachowego wybierzemy, warto byłoby zabezpieczyć dodatkowo dach od wewnątrz, tak by zyskać pewność, że do środka nie dostanie się woda deszczowa, czy śnieg.

Wiata garażowa może być też wykonana z innych materiałów niż drewno. Odpowiednie będą także różnego rodzaju tworzywa sztuczne, czy specjalna blacha. Dobrym pomysłem jest również wypełnienie wiaty ścianką – zwiększa to ochronę naszego auta, a także pozwala przechowywać tam dodatkowe sprzęty, bez ryzyka ich zniszczenia przez deszcz i wiatr.

www.tidgp.pl