Okres letni to najlepszy w ciągu całego roku czas na podjęcie działań związanych z remontem naszego domowego królestwa. Najczęściej podejmowanym w tym okresie zabiegiem remontowym, który służy również odświeżeniu pomieszczenia, jest malowanie. Dużo łatwiej zdecydować się na ten ruch, kiedy jest ciepło i można przez całą dobę wietrzyć pomieszczenia. W przyjemnych, letnich miesiącach nie ma też ryzyka powstania zawilgoceń oraz łatwiej o szybsze pozbycie się zbyt intensywnego, toksycznego zapachu farby malarskiej.

Przystępując do zakupu farby, dobrze jest zastanowić się jaką właściwie funkcję pełni pomieszczenie, które planujemy pomalować. Zastanówmy się więc, czy ma być to farba trwała, czy raczej zmywalna. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy ściany tego pokoju są do tego stopnia eksploatowane, że niezbędna będzie nam farba wysoce odporna na uderzenia, uszkodzenia, odpryski? Weźmy też pod uwagę, jaka temperatura przeważnie panuje w danym pomieszczeniu. Ustalenie tego faktu, również ułatwia dobór odpowiedniego pokrycia malarskiego. W razie wątpliwości zalecanym byłoby skorzystanie z fachowej rady specjalisty.

Jednym z najważniejszych cech branych pod uwagę przed przystąpieniem do procesu malowania jest oczywiście sam kolor farby. Barwa ścian w ogromnym stopniu wpływa na atmosferę panującą w pomieszczeniu, na jego jasność, a nawet znacząco oddziałuje na nastrój, przebywających w nim ludzi. Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu subtelność, harmonię oraz stworzyć w nim klimat sprzyjający relaksowi, raczej nie decydujmy się na ostre, jaskrawe, czy głębokie, ciemne kolory. Pastele sprawdzą się zaś idealnie.

www.karczmawrazidlok.com.pl