Jednym z ważniejszych remontów, którego efekty są widoczne, a raczej odczuwalne przez kolejne, długie lata jest ocieplanie domu. Dobrym oraz sprawdzonym materiałem izolacyjnym okazuje się w tym przypadku być wełna mineralna. Co więcej, jej zastosowanie nie kończy się tylko na skutecznej ochronie przed utratą cennego ciepła. Świetnie nadaje się również do wyciszania pomieszczeń, a także do zabezpieczania i ochrony przed niespodziewanym ogniem. Cechy, na które obowiązkowo należy wskazać opisując rozliczne zalety wełny mineralnej, to: znaczna przepuszczalność par, wysoka termiczna izolacja (im mniejsza jest wartość współczynnika przewodzenia ciepła, tym lepsza jest wełna), świetna dźwiękoszczelność (wpływa na nią odpowiednia gęstość i sprężystość materiału), niepalność, nietoksyczność oraz dosyć prosty montaż.

Wełnę mineralną, zawłaszcza w odniesieniu do ocieplania dachu, powinno się układać dwuwarstwowo, co pozwala niwelować cieplne mostki. Pierwsza ma grubość około 15 cm, zaś drugą należy układać w poprzek tej pierwszej. Bardzo istotne jest, by pamiętać o tym, iż nie należy upychać, ugniatać, ani uciskać wełny, gdyż w następstwie grozi to niewłaściwą wentylacją dachu.

Znaczącym działaniem jest uprzednie zabezpieczenie poddasza za pomocą folii paroizolacyjnej. Zapobiega to przenikaniu wilgoci, tworzącej się w pomieszczeniu, do wełny. Warstwa tej folii powinna być jak najbardziej ciągła, bez odstępów i przerw. Solidne ocieplenie poddasza to korzystna inwestycja, która w przyszłości pozwoli zmniejszyć koszty ponoszone na ogrzewanie budynku.