Osoby, które planują budowę domu, remont mieszkania, czy też kupują gotowy projekt mają juz na wstępie o wiele więcej możliwości. To właśnie na tym etapie pojawia się najwięcej pomysłów, które często wymuszają burzenie ściany, czy nawet przestawienie całego układu domu. Jest to możliwe, bowiem nie ma jeszcze farby, tapety, czy mebli. Warto również pamiętać, że już na tym etapie należy dokładnie rozplanować oświetlenie. W wielu przypadkach okazuje się, że wogóle nie mamy pojęcia o tej kwestii.

Zapytani przez elektryka, gdzie ma położyć kable, ze dziwieniem odpowiadamy gdzieś tutaj. Nie jest to dobra odpowiedź. Owszem zawsze zostawia się zapas na ewentualne przesunięcia. Jednak podstawowe kwestie, jak ilość punktów świetlnych w danym pokoju, czy będzie oświetlenie centralne, górne, czy punktowe, muszą być już dogadane. Dzięki temu unikniemy kłucia w ścianach, a co gorsza zrywania tapet i niszczenia pięknych aranżacji.

Dlatego warto pamiętać, że dobrze rozplanowanie punktów świetlnych rozpoczyna się już na pierwszym etapie wykończenia wnętrza.

www.tyskiewparku.pl