Wraz z nadejściem Nowego Roku niemal każdy z nas robi sobie noworoczne postanowienia. Niekiedy spoglądając na gotową listę aż trudno uwierzyć, że te same postanowienia wymieniliśmy w ubiegłym roku, a nawet w jeszcze wcześniejszym.

Co to oznacza? Czy nie jesteśmy aż tak zmotywowani, żeby wytrwać w postanowieniu? Często powodem jest niewłaściwe sformułowanie postanowienia. Jednym z częstszych postanowień jest zaprzestanie jedzenia słodyczy.

Dla osoby, która jest miłośniczką słodkości z pewnością będzie to dość drastyczny krok. Jak wiadomo początkowo najczęściej wszystko się udaje.

Jednak niemal zawsze nadchodzi nieco gorszy dzień, podczas którego ratujemy się słodyczami. Takich dni może być kilka przez co zapominamy o naszym postanowieniu.

Tymczasem znacznie bezpieczniejszym, a zarazem efektywniejszym rozwiązaniem będzie stopniowa rezygnacja ze słodyczy. Metoda „małych kroków” powoduje, że będziemy mogli z czasem w ogóle zapomnieć o słodyczach.

Ponadto warto pamiętać, że z postanowieniami nie musimy koniecznie czekać do Nowego Roku. Możemy je rozpocząć w każdym momencie.