W dzisiejszych czasach młody człowiek, który jest zainteresowany zdobyciem wyższego wykształcenia, może wybierać spośród wielu różnych kierunków studiów. Wśród nich są jednak takie fakultety, które mają dość „rozmyty charakter”, co oznacza, że ich ukończenie nie daje konkretnego zawodu. Geodezja, z pewnością, nie należy do tej grupy, co sprawia, że warto zastanowić się nad jej wyborem, jeśli chce się w przyszłości mieć mniejsze problemy ze znalezieniem pracy.

Geodeci spełniają dość istotną rolę w społeczeństwie. To oni zajmują się sporządzaniem różnego rodzaju dokumentów prawnych, dzięki którym możliwe jest na przykład dzielenie działek budowlanych czy też budowanie nowych dróg. Żyjemy w czasach, w których praktycznie każdy metr kwadratowy do kogoś należy, a przekroczenie tej granicy podczas realizowania inwestycji budowlanej czy nawet stawiania płotu, jest naruszeniem obowiązujących przepisów.

Praca geodetów będzie więc zawsze potrzebna, chociaż oczywiście nie oznacza to, że po ukończeniu geodezji na uniwersytecie uzyskamy gwarancję znalezienia zatrudnienia.